Skaitytas pranešimas Helsinkyje vykusioje konferencijoje „Kritinės perspektyvos: apie muziką, švietimą ir religiją“
- 2014-09-04
- | Naujienos
Vargonininkė, muzikologė, projekto „Atlikėjo polifunkcionalumas muzikiniuose, kultūriniuose ir socialiniuose kontekstuose“ mokslo darbuotoja Eglė Šeduikytė-Korienė 2014 m. rugpjūčio 20–22 d. dalyvavo Suomijos Menų universiteto Sibeliaus akademijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Kritinės perspektyvos: apie muziką, švietimą ir religiją“. Konferencija vyko naujajame Helsinkio muzikos centre, kuriame šiuo metu reziduoja du simfoniniai orkestrai – Helsinkio filharmonijos ir Suomijos radijo – ir Sibeliaus akademija. Konferencijos organizatoriai kvietė pranešėjus diskutuoti apie vis augantį kultūrinės įvairovės sąmoningumą, švietimo ir religijos saitus, religijos vietą muzikos švietimo kontekstuose, įvairias su tuo susijusias politines, kultūrines, socialines, edukacines, estetines, etines įtampas. Konferencijoje mokslininkai žvelgė į pasiūlytas potemes iš įvairių tyrimų sričių – pedagogikos, muzikologijos, etnomuzikologijos, religijotyros, filosofijos, sociologijos, antropologijos, kultūrologijos, lyčių studijų ir kt. – perspektyvos.
Eglės Šeduikytės-Korienės pranešime „Stability and Variability in Organist‘s Education: The Case of the Lithuanian Organ School“ buvo pristatyta Lietuvos vargonų mokykla, atkreipiant dėmesį į tai, kaip keitėsi labiausiai su bažnyčia susijusios muziko profesijos – bažnyčios vargonininko – pobūdis ir misija nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų. Analizuojant daugiaplanės bažnyčios vargonininko profesijos funkcijas ir aktualijas, šioje konferencijoje bažnyčios vargonininkas pristatytas kaip muzikos, kultūros ir religijos sritis sujungianti figūra.
Parengta vykdant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą (sutarties Nr. MIP-095/2013) kultūrinės plėtros projektą „Atlikėjo polifunkcionalumas muzikiniuose, kultūriniuose ir socialiniuose procesuose“.